2019 8-Man All-Star Game Rosters & Player Profiles

East meets West in the 2019 edition of the Kansas 8-Man All-Star Games from Trojan Field in Beloit, Kansas. Below are the released rosters for the 2 contests on Saturday, June 8th beginning at 10:00 a.m. with the Division II game, and the Division I game at 1:30 p.m. Both games will be broadcast live on the Kansas 8-Man All-Star Game Radio Network and streamed live on this website.

Click on player name for bio & number for photo.  Bios & photos courtesy of Barbara & Charles Axtell.

DIVISION I EAST (BLUE)

No. First Name Last Name High School
2 Joshua Fielder Udall High School
3 Garrett Burden Medicine Lodge High School
4 Seth Greenwood Burlingame High School
5 JT Ohlson Bennington High School
9 Trevin Lewis Burlingame High School
13 Corbin Rice Caldwell High School
14 Jalen Risley Caldwell High School
18 Ezra Goodman Attica High School
20 Dakota Bayliff Medicine Lodge High School
22 Cody Joslin Sedan High School
24 Logan Krause Solomon High School
33 Clayton Cook Central-Burden High School
34 Dylan Schmidt Caldwell High School
50 Christian Hess South Central High School
53 Codie Cannon West Elk High School
54 Eli Basvic Solomon High School
56 Masen McDaniel Attica High School
69 Davin Stutesman Madison/Hamilton High School
78 Jobe Fowles Solomon High School
79 Tristen Scurlock Udall High School
88 Austin Watts Madison High School
COACHING STAFF
HC Sean Blosser Caldwell High School
AC Alex McMillian Madison/Hamilton High School
AC Jeff Slater Burlingame High School

DIVISION I WEST (RED)

No. First Name Last Name High School
0 Jordan Raby St. Francis High School
3 Angel Guzman Ness City High School
4 Myles Menges Central Plains High School
5 Matt Dougherty Little River High School
7 Cooper Windholz Victoria High School
8 Cody Baxter St. Francis High School
10 Drew Biggs Lincoln High School
11 Drake Steinbrock Clifton-Clyde High School
12 Karson Waters Macksville High School
22 Conner Born Hill City High School
23 Austin Jantz South Gray High School
32 Spencer Bowman Hodgeman Co. High School
40 Ethan Eckhoff Hodgeman Co. High School
42 Mason Doll Central Plains High School
44 Andres Rios Ness City High School
45 Wyatt Dreiling Victoria High School
55 Kody Hawkinson Little River High School
88 Colton Heskett Hoxie High School
89 Jarrod Dible Hoxie High School
99 Brett Liebl Central Plains High School
COACHING STAFF
HC Matt Housman Hodgeman Co. High School
AC Doug Oberle Victoria High School
AC Chris Steiner Central Plains High School

DIVISION II EAST (GOLD)

No. First Name Last Name High School
1 Zane Colson Rock Hills High School
2 Cade Cohorst Hanover High School
5 Daiken Stallbaumer Hanover High School
6 Skylur Merritt Wakefield High School
8 Dawson Leimkuhler So. Coffey Co. High School
9 Thomas Atkins Hanover High School
10 Kail Dubbert St. John’s/Tipton High School
12 Hunter Koch Axtell High School
14 Joel Hutfles Wetmore High School
15 Brody Carlgren Pike Valley High School
16 Nate Buessing Axtell High School
17 Dereck Gillett Rock Hills High School
21 Carson Schreiner Frankfort High School
22 Cole Montgomery Blue Valley High School
24 Jake Newton Waverly High School
25 Xavier Espinoza Centre High School
26 Collin Carlson St. Paul High School
61 Jonathan Lee Waverly High School
77 Kyle Naerebout Centre High School
81 Tristan deKoning Axtell High School
COACHING STAFF
HC Matt Heuer Hanover High School
AC Mike Hevel Waverly High School
AC Brock McMillan Rock Hills High School

DIVISION II WEST (GREEN)

No. First Name Last Name High School
00 Luke Higgason Otis-Bison High School
3 Blair Hoffman Dighton High School
5 Darnell Holloway Osborne High School
7 Luke Johnson Wallace County High School
8 Tyler Barrientes Sylvan-Lucas High School
10 David Cramer Dighton High School
11 Richie Oswalt Central Christian High School
13 Jeramy Pfaff Minneola High School
15 Brandon Grauerholz Thunder Ridge High School
17 Anton Foust Otis-Bison High School
18 Kade Miller Osborne High School
21 Nick Malone South Barber High School
33 Dalton Hoffman Dighton High School
40 Caden Bach Northern Valley High School
43 Landon Gering Thunder Ridge High School
44 Nick Stutsman Northern Valley High School
52 Joshua Daily Wallace County High School
55 Samuel Princ Sylvan-Lucas High School
59 Jordan Wherry Osborne High School
66 Kris Wagner Satanta High School
COACHING STAFF
HC Chuck Fessenden Northern Valley High School
AC Lee Smith Central Christian High School
AC Ben Labertew Sylvan-Lucas High School