2019 Kansas 8-Man All-Star Game Selections Announced

8-Man Division 1 East Roster

  • Austin Watts – Madison
  • Braden Nielson – Solomon
  • Christian Hess – South Central
  • Clayton Cook – Central-Burden
  • Codie Cannon – West Elk
  • Cody Joslin – Sedan
  • Corbin Rice – Caldwell
  • Dakota Bayliff – Medicine Lodge
  • Davin Stutesman – Madison
  • Eli Basvic – Solomon
  • Ezra Goodman – Attica/Argonia
  • Garrett Burden – Medicine Lodge
  • Jalen Risley – Caldwell
  • Jobe Fowles – Solomon
  • Josh Fielder – Udall
  • JT Ohlson – Bennington
  • Masen McDaniel – Attica/Argonia
  • Seth Greenwood – Burlingame
  • Trevin Lewis – Burlingame
  • Tristen Scurlock – Udall

Coaches

  • Head Coach: Sean Blosser – Caldwell HS
  • Assistant Coach: Alex McMillian – Madison
  • Assistant Coach: Jeff Slater – Burlingame

8-Man Division 1 West Roster

  • Cody Baxter – St. Francis
  • Drew Biggs – Lincoln
  • Conner Born – Hill City
  • Mason Doll – Central Plains
  • Jarrod Dible – Hoxie
  • Matt Dougherty – Little River
  • Wyatt Dreiling – Victoria
  • Ethan Eckhoff – Hodgeman County
  • Angel Guzman – Ness City
  • Kody Hawkinson – Little River
  • Blake Hernandez – Wichita County
  • Colton Heskett – Hoxie
  • Austin Jantz – South Gray
  • Brett Lieble – Central Plains
  • Myles Menges – Central Plains
  • Jordan Raby – St. Francis
  • Andres Rios – Ness City
  • Drake Steinbrock – Clifton Clyde
  • Karson Waters – Macksville
  • Cooper Windholtz – Victoria
  • ​Kolby Stein – Spearville

Coaches

  • Head Coach: Matt Housman – Hodgeman County
  • Assistant Coach: Doug Oberle – Victoria
  • Assistant Coach: Chris Steiner – Central Plains

 

8-Man Division 2 East Roster

  • Thomas Atkins – Hanover
  • Nate Buessing – Axtell
  • Brody Carlgren – Pike Valley
  • Collin Carlson – St. Paul
  • Cade Cohorst – Hanover
  • Zane Colson – Rock Hills
  • Tristan deKoning – Axtell
  • Kail Dubbert – St. John’s-Tipton
  • Dereck Gillett – Rock Hills
  • Xavier Espinoza – Centre
  • Joel Hutfles – Wetmore
  • Hunter Koch – Axtell
  • Jon Lee – Waverly
  • Dawson Leimkuhler – Southern Coffey County
  • Skylur Merritt – Wakefield
  • Cole Montgomery – Blue Valley-Randolph
  • Kyle Naerebout – Centre
  • Jake Newton – Waverly
  • Carson Schreiner – Frankfort
  • Daiken Stallbaumer – Hanover

Coaches

  • Head Coach: Matt Heuer – Hanover
  • Assistant Coach: Mike Hevel – Waverly
  • Assistant Coach: Brock McMillan – Mankato-Rockhills

8-Man Division 2 West Roster

  • Caden Bach – Northern Valley
  • Tyler Barrientes – Sylvan-Lucas
  • David Cramer – Dighton
  • Josh Daily – Wallace County
  • Anton Foust – Otis-Bison
  • Landon Gehring – Thunder Ridge
  • Brandon Grauerholtz – Thunder Ridge
  • Luke Higgason – Otis-Bison
  • Blair Hoffman – Dighton
  • Dalton Hoffman – Dighton
  • Darnell Holloway – Osborne
  • Luke Johnson – Wallace County
  • Nick Malone – South Barber
  • Kade Miller – Osborne
  • Richie Oswald – Hutch Central Christian
  • Jeremy Pfaff – Minneola
  • Sam Princ – Sylvan-Lucas
  • Nick Stutsman – Northern Valley
  • Kris Wagner – Satanta
  • Jordan Wherry – Osborne

Coaches

  • Head Coach: Chuck Fessenden – Northern Valley
  • Assistant Coach: Brandon Wise – Osborne
  • Assistant Coach: Lee Smith – Hutchinson Central Christian