2018 8-Man All-Star Game Rosters & Player Profiles

    East meets West in the 2018 edition of the Kansas 8-Man All-Star Games from Trojan Field in Beloit, Kansas. Below are the released rosters for the 2 contests on Saturday, June 9th beginning at 10:00 a.m. with the Division I game, and the Division II game at 1:30 p.m. Both games will be broadcast live on the Kansas 8-Man All-Star Game Radio Network and streamed live on this website.

    On rosters below, click on player’s first name for more information.  Press releases courtesy of Barbara Axtell.

    DIVISION I EAST (BLUE)

    No. First Name Last Name High School
    5 Colton Noonan Burlingame High School
    9 Braven Born St Paul High School
    10 Cade Miller West Elk High School
    11 Nathan Delaney Central-Burden High School
    14 Riley Allen Logan High School
    15 Andrew Capsey Solomon High School
    15 Lucas Taylor Victoria High School
    21 JJ Allen Bennington High School
    22 Tanner Marten Onaga High School
    28 Denton Schurr Osborne High School
    29 Elias Girard Clifton-Clyde High School
    32 Tristan Lee Burlingame High School
    44 David Thompson Palco High School
    52 Roxton Brown Osborne High School
    53 Koby Spielbusch St Paul High School
    55 JD Helms West Elk High School
    66 Anthony Albertini St Paul High School
    71 Austin Branscum Central-Burden High School
    78 Isaac Campbell Sedan High School
    79 Ethan Schlachter Bennington High School
    81 Jacob Burdine Solomon High School
    82 Jake Thompson Burlingame High School
    COACHING STAFF
    HC Jeff Slater Burlingame High School
    AC Cullen Riner Osborne High School
    AC David Gillett Bennington High School

    DIVISION I WEST (RED)

    No. First Name Last Name High School
    1 Maverick Green Rawlins County High School
    2 Dalton Beck Central Plains High School
    3 Waylon Strecker Spearville High School
    6 Latham Schwarz Hoxie High School
    7 Levi Swenson Little River High School
    8 Jacob Rein Macksville High School
    10 Brock Davis South Gray High School
    12 Cabe Lindsay South Central High School
    15 Kreed Parr Macksville High School
    17 Braden Leitner Rawlins County High School
    18 Dalton Straub St Francis Comm. High School
    20 Peyton Harvey Little River High School
    21 Dalton Morehead South Central High School
    22 Bailey Sites Spearville High School
    25 Taylor Burris Hoxie High School
    34 Alex Barton Central Plains High School
    45 Brennan Chacon Ness City High School
    61 Trevor VanDegrift Ness City High School
    65 Trayton Doyle St Francis Comm. High School
    66 Chris Cox Hoxie High School
    COACHING STAFF
    HC Chet Skinner Macksville High School
    AC Marc Cowles Ness City High School
    AC Matt Smith Rawlins County High School

    DIVISION II EAST (GOLD)

    No. First Name Last Name High School
    2 Kevin Diederich Hanover High School
    4 Ty Brummer St. John’s-Tipton High School
    5 Davante Hammer Pike Valley High School
    6 Brennan Zabokrtsky Hanover High School
    10 Dakota Volavka Caldwell High School
    11 Cole Strickler Pike Valley High School
    13 Tycen Higer Rock Hills High School
    14 Lane Peters Pike Valley High School
    19 Nate Heneha Central Christian High School
    28 Peyton Baldwin Lebo High School
    30 Evan Bott Linn High School
    32 Michael Swanson Axtell High School
    33 Nathan Jackson Wakefield High School
    35 Tristen Patterson Waverly High School
    36 Logan Srna Tescott High School
    44 Tanner Spence Linn High School
    48 Tayler George Pleasanton High School
    59 JT Duree Central Christian High School
    65 Tyler Schmitt Waverly High School
    75 Austin Eilert Rock Hills High School
    COACHING STAFF
    HC Don Melby Pike Valley High School
    AC Sean Blosser Caldwell High School
    AC Matt Heuer Hanover High School

    DIVISION II WEST (GREEN)

    No. First Name Last Name High School
    1 Landon Hoopingarner Otis Bison High School
    4 Mikel Osborne Ingalls High School
    5 Dylan Streit Sylvan-Lucas High School
    7 Blake Bahr Otis Bison High School
    8 Owen Krueger Sylvan-Lucas High School
    9 Trevor Morgan Hodgeman Co. High School
    11 Chandler Ostmeyer Wheatland High School
    12 Caden Kinderknecht Northern Valley High School
    13 Trey Kuhlmann Stockton High School
    16 Jacob Salmans Hodgeman Co. High School
    21 Treyton Coats Hodgeman Co. High School
    22 Daniel Scott III Otis Bison High School
    24 Trae Rathgeber South Barber High School
    33 Isaac Torson Dighton High School
    35 J. Glass Pretty Prairie High School
    40 Logan Lingg Dighton High School
    57 Zachary Barrie Ingalls High School
    69 Seth Johnson Wallace County High School
    75 Collin Hoeffner Wilson High School
    81 Carlin Springsteel Wallace County High School
    COACHING STAFF
    HC Matt Cantrell South Barber High School
    AC Matt Housman Hodgeman Co. High School
    AC Chuck Fessenden Northern Valley High School